Individuálne návštevy

Vážení návštevníci, na tomto mieste vám ponúkame program vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove, ktorý je určený pre širokú verejnosť. Termíny podujatí sú uvádzané minimálne mesiac dopredu. Rezervácia nie je potrebná. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Upozornenie:
Pobyt v planetáriu môže u detí do troch rokov vyvolávať negatívne reakcie. V záujme zachovania nerušeného priebehu našich podujatí prosíme rodičov, aby prítomnosť malých ratolestí na podujatiach tohto druhu zodpovedne zvažovali. Za porozumenie ďakujeme.

Platba len v hotovosti


Dátum Deň Čas Názov podujatia Informácie o podujatí Vstupné

 
Júl

2.7. (sobota) 11:00 Ako je Slniečko ďaleko Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou pre deti od 4 rokov (1 €)

7.7. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
Bee Gees
Nevšedná hudba legendárnej britskej skupiny, známej viacerým generáciám, pod umelou hviezdnou oblohou.
Uvádza: PaedDr. Juraj Humeňanský
(2 €)

9.7. (sobota) 11:00 Nevesta hviezd Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou spracovaná na motívy klasického laponského mýtu. Vhodná pre najmenších školákov. (1 €)

13.7. (streda) 22:00 Pozorovanie večernej oblohy ďalekohľadmi hvezdárne. (1 €)

14.7. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
John Williams
Hudba z filmov Hviezdne vojny, Jurský park, Sám doma, Zachráňte vojaka Ryana atď. pod umelou hviezdnou oblohou. Program vhodný pre stredoškolákov a dospelých. (2 €)

16.7. (sobota) 11:00 Mesiac na vandrovke Program pod umelou hviezdnou oblohou o Mesiaci a Slnku pre najmenších školákov. (1 €)

21.7. (štvrtok) 18:00 Po západe Slnka Náučný audiovizuálny program pod umelou hviezdnou oblohou o tom, čo všetko môžeme vidieť na oblohe po západe Slnka z viacerých výnimočných oblastí našej Zeme. Program vhodný pre dospelých a dospievajúcich. (2 €)

23.7. (sobota) 11:00 Princ Peter Pôvodný rozprávkový astronomický program pod umelou hviezdnou oblohou, v štýle klasickej rozprávky, určený mladším školákom a ich rodičom. (1 €)

25.7. - 14.8. TECHNICKÁ ODSTÁVKA Údržba prístrojovej techniky hvezdárne a planetária. Za pochopenie ďakujeme.  

 
August

25.7. - 14.8. TECHNICKÁ ODSTÁVKA Údržba prístrojovej techniky hvezdárne a planetária. Za pochopenie ďakujeme.  

18.8. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
The Beatles
Predstavenie nezabudnuteľnej kapely v audiovizuálnom programe pod umelou hviezdnou oblohou planetária. Program vhodný pre dospelých a dospievajúcich. (2 €)

20.8. (sobota) 11:00 Vesmírne otázniky Hudobný program pod umelou hviezdnou oblohou pre deti od 5 rokov. (1 €)

25.8. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
Vangelis
Nezvyčajný hudobný svet uznávaného súčasného skladateľa gréckej národnosti pod umelou hviezdnou oblohou. Vhodný pre stredoškolákov a dospelých. (2 €)

27.8. (sobota) 11:00 Martin a hviezda Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou o Martinovi a jeho ceste za žiarivou hviezdou pre deti od 4 rokov. (1 €)