Individuálne návštevy

Vážení návštevníci, na tomto mieste vám ponúkame program vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove, ktorý je určený pre širokú verejnosť. Termíny podujatí sú uvádzané minimálne mesiac dopredu. Rezervácia nie je potrebná. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Upozornenie:
Pobyt v planetáriu môže u detí do troch rokov vyvolávať negatívne reakcie. V záujme zachovania nerušeného priebehu našich podujatí prosíme rodičov, aby prítomnosť malých ratolestí na podujatiach tohto druhu zodpovedne zvažovali. Za porozumenie ďakujeme.

Platba len v hotovosti


Dátum Deň Čas Názov podujatia Informácie o podujatí Vstupné

 
Marec

1.3. (streda) 18:00 Pozorovanie večernej oblohy ďalekohľadmi hvezdárne. (1 €)

2.3. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
Jean Michel Jarre
Hudobná mozaika súčasného svetoznámeho francúzskeho umelca pod umelou hviezdnou oblohou. Program vhodný pre stredoškolákov a dospelých. (2 €)

4.3. (sobota) 11:00 Vesmírne otázniky Hudobný program pod umelou hviezdnou oblohou pre deti od 5 rokov. (1 €)

9.3. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
Enya
Emotívna hudba jednej z najúspešnejších súčasných skladateliek a umelkýň írskej národnosti, známej ako Enya, pod umelou hviezdnou oblohou planetária. Program vhodný pre stredoškolákov a dospelých.
Uvádza PaedDr. Juraj Humeňanský.
(2 €)

11.3. (sobota) 11:00 Tomášova cesta ku hviezdam Fiktívny príbeh pod umelou hviezdnou oblohou o poznávaní vesmíru počas jednej noci. Vhodný pre mladších školákov. (1 €)

15.3. (streda) 19:00 Pozorovanie večernej oblohy ďalekohľadmi hvezdárne. (1 €)

16.3. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
Posolstvo času
Zastav sa a začni odznova pri počúvaní Piesní vzdialenej Zeme M. Oldfielda. Program vhodný pre dospelých a dospievajúcich.
Uvádza: Roman Šankvalier
(2 €)

18.3. (sobota) 11:00 Ariadnina čelenka Rozprávka v planetáriu pre najmenších školákov, spracovaná podľa gréckej báje o súhvezdí Severná koruna. (1 €)

23.3. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
The Beatles
Predstavenie nezabudnuteľnej kapely v audiovizuálnom programe pod umelou hviezdnou oblohou planetária. Program vhodný pre dospelých a dospievajúcich. (2 €)

25.3. (sobota) 11:00 Mesiac na vandrovke Program pod umelou hviezdnou oblohou o Mesiaci a Slnku pre najmenších školákov. (1 €)

25.3. (sobota) 20:00 | 22:00 Pozorovanie večernej oblohy
počas Hodiny Zeme
ďalekohľadmi hvezdárne.
Viac informácií  tu.
(1 €)

30.3. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
Chris Norman
Najznámejšie skladby sólovej dráhy populárneho anglického hudobníka, zakladateľa skupiny Smokie, pod umelou hviezdnou oblohou.
Uvádza PaedDr. Juraj Humeňanský.
(2 €)

 
Apríl

1.4. (sobota) 11:00 Slnko a hodinár Audiovizuálny program pod umelou hviezdnou oblohou o hodinách a čase pre najmenších školákov. (1 €)

5.4. (streda) 20:30 Pozorovanie večernej oblohy ďalekohľadmi hvezdárne. (1 €)

6.4. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
Vivaldiho štyri ročné obdobia
Baroková hudba a maliarstvo pod umelou hviezdnou oblohou planetária. (2 €)

8.4. (sobota) 11:00 Princ Peter Pôvodný rozprávkový astronomický program pod umelou hviezdnou oblohou, v štýle klasickej rozprávky, určený mladším školákom a ich rodičom. (1 €)

13.4. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
Andrea Bocelli
Jedinečný hlas súčasného svetoznámeho talianskeho tenoristu pod umelou hviezdnou oblohou planetária.
Uvádza: PaedDr. Juraj Humeňanský
(2 €)

20.4. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
Vangelis
Nezvyčajný hudobný svet uznávaného súčasného skladateľa gréckej národnosti pod umelou hviezdnou oblohou. Vhodný pre stredoškolákov a dospelých. (2 €)

22.4. (sobota) 11:00 Nevesta hviezd Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou spracovaná na motívy klasického laponského mýtu. Vhodná pre najmenších školákov. (1 €)

27.4. (štvrtok) 18:00 HUDBA POD HVIEZDNOU OBLOHOU
John Williams
Hudba z filmov Hviezdne vojny, Jurský park, Sám doma, Zachráňte vojaka Ryana atď. pod umelou hviezdnou oblohou. Program vhodný pre stredoškolákov a dospelých. (2 €)

29.4. (sobota) 11:00 Alžbetkin vesmír Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou. Vhodná pre najmenších školákov. (1 €)